OPTIMALIZACE PRO VYHLEDÁVAČE

OPTIMALIZACE PRO VYHLEDÁVAČE (SEO - Search Engine Optimization) JE JEDNA ZE ZÁKLADNÍCH METOD, KTERÁ MÁ ZA CÍL DOSTAT VAŠE WEBOVÉ STRÁNKY DO POVĚDOMÍ POTENCIONÁLNÍCH ZÁKAZNÍKŮ NA NEJPOUŽÍVANĚJŠÍCH VYHLEDÁVAČÍCH.  

-Čím přednější pozice ve vyhledávačích dosáhnete (například: ideálně první či druhá stránka na google) na určité klíčové slovo, tím se vám zvyšuje šance na větší množství přirozených přístupů na váš web (potencionálních zákazníků)

-Hodnocení relevantnosti a struktury webu provádí zpravidla vyhledávač. A jakým způsobem vyhledávač relevantnost vašich stránek vyhodnocuje a na co se zaměřuje? Tak zprvu je to již zmiňovaná struktura vašeho webu, vnitřní propojení odkazů, odkazujících na ostatní sekce na webu a jejich přirozenost, získávání zpětných odkazů (Backlinků) a dalších technik. Tomuto hodnocení říkáme rank nebo také ranking, což v praxi znamená, že se webová stránka na určitou vyhledávací frázi objeví ve výsledcích organického vyhledávání (Přirozené a neplacené výsledky vyhledávání)

-Kromě zlepšení výsledků vyhledávání má strategie seo i vliv na zvyšování konverzního poměru. (procentuální vyjádření počtu lidí, kteří na vašem webu provedli vámi požadovanou akci (vyplnění formuláře, odeslání objednávky nebo třeba kliknutí na cílený odkaz.) Konverzní poměr můžete měřit různými způsoby, například: přes google analytics, což je velmi populární nástroj pro webmastery od googlu.

-Je třeba uvést na pravou míru, že díky častým změnám algoritmů Googlu je pozice ve vyhledávačích stále proměnná, takže vám s jistotou nikdo nemůže slíbit, že vás dostane za každou cenu na první stránku vyhledávačů. Pokud vám tohle někdo tvrdí, je více než jasné že lže a jeho službám se obloukem vyhněte. Nikdo totiž do vnitřního nastavení a změn systému googlu nevidí. Proto je velmi důležité se maximálně snažit web optimalizovat podle ověřených a etických metod. Samozřejmě každá firma má na základě zkušeností svoje metody, které podle nich fungují lépe a podle toho se zařizují. Seo optimalizace je proces, který je poměrně složitý a je to běh na dlouhou trať. SEO se ladí po celou dobu běhu webu a nedá se říct, že by se dalo doladit k dokonalosti - spíš se k ní přiblížit. Jen proces indexace webu je celkem zdlouhavý a může trvat od pár týdnů po několik měsíců, takže nemůžete počítat s tím, že si necháte vytvořit nové webové stránky a zanedlouho se uvidíte na určitá klíčová slova na prvních místech vyhledávačů. Není reálně možné na každé často vyhledávané klíčové slovo nebo frázi, dostat se do popředí vyhledávače. To ani není cílem SEO. 

-SEO určitě není vhodné podceňovat, na druhou stranu ani přeceňovat. Proč? Je určitě fajn mít dobře zvládnuté SEO, aby vás lidé lépe našli a mohli se tak stát vašimi budoucími zákazníky. Ale je to jen malá část toho, co pro to musíte udělat. Nutno podotknout, že pokud máte kvalitní SEO a jste v popředí vyhledávačů, vám nezaručuje, že u vás budou lidé nakupovat. Pokud jste v popředí a máte web, ve kterém se potencionální zákazníci neorientují (špatně strukturovaný web), špatnou technickou optimalizaci rychlosti webu a interakci se zákazníkem, potom vám přední pozice moc nepomůže.

Z našeho pohledu je stále o mnoho účinnější investice do reklamy ve vyhledávačích (Google, Sklik a další) nebo investice do reklamy na sociálních sítích (Facebook atd...) Pokud je reklama správně nastavená a správně cílí (v kombinaci s kvalitním webem), tak se vám rychle zaplatí a ještě vám s přehledem vydělá. Ale o reklamě si můžete přečíst ZDE.